RSS feed for Ryan
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
He-Man and She-Ra: A Christmas Special

He-Man and She-Ra: A Christmas Special

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bustin' Down the Door

Bustin' Down the Door

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Edit this entry  
15
The Director and The Jedi

The Director and The Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Troy

Troy

2004
×
★★★
Edit this entry  
02
The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

The Barkley Marathons: The Race That Eats Its Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
FernGully: The Last Rainforest

FernGully: The Last Rainforest

1992
×
★★★
Edit this entry  
12
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Everest

Everest

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Wrong Move

Wrong Move

1975
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Journey to Space

Journey to Space

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Edit this entry