RSS feed for Ryan

Ryan has logged 33 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Predator

The Predator

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★
Edit this entry  
14
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★½
Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Edit this entry  
01
Dark Passage

Dark Passage

1947
×
★★★★
Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
Hannibal Rising

Hannibal Rising

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★
Edit this entry  
25
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Naked Prey

The Naked Prey

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunter

The Hunter

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★½
Edit this entry  
14
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
09
2010

2010

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Edit this entry