Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Casino

Casino

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Best in Show

Best in Show

2000
×
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Senna

Senna

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tootsie

Tootsie

1982
×
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Read the review Edit this entry  
28
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
Read the review Edit this entry