• Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Kitchen

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • The Hustle

    ★★

  • The Last Summer

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½