Dan has logged 43 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★
Edit this entry  
29
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★
Edit this entry  
28
Baywatch

Baywatch

2017
×
½
Edit this entry  
26
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
24
Traffic

Traffic

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Source Code

Source Code

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Edit this entry  
20
The Limey

The Limey

1999
×
Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
Edit this entry  
17
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine

Sunshine

2007
×
Edit this entry  
13
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
Edit this entry  
12
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
Edit this entry  
11
28 Days

28 Days

2000
×
Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
Edit this entry  
10
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Read the review Edit this entry  
09
Hereditary

Hereditary

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read prior review Edit this entry  
09
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Proposal

The Proposal

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Adrift

Adrift

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
New York, New York

New York, New York

1977
×
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Book Club

Book Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
Read prior review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry  
01
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★
Edit this entry