Sort by

Dan has logged 28 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dumbo

Dumbo

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Limitless

Limitless

2011
×
Edit this entry  
24
Falling in Love

Falling in Love

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Trigun: Badlands Rumble

Trigun: Badlands Rumble

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★
Edit this entry  
03
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
Edit this entry  
03
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★
Edit this entry  
03
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★
Edit this entry  
01
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★
Edit this entry