• Atrangi Re

    ★★

  • '83

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Chandigarh Kare Aashiqui

  • Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ½

  • Eternals

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Antihumanism

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★½

  • AK vs AK

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

  • On the Rocks

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Bulbbul

    ★★★½

  • Azaadi

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Thappad

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½