M has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
½
Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Chair

The Chair

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Interview

The Interview

2014
×
Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry