ryangreen has logged 14 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cell 211

Cell 211

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Bush Mama

Bush Mama

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Emma Mae

Emma Mae

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Police Mortality

Police Mortality

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harmontown

Harmontown

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Shoot It Black, Shoot It Blue

Shoot It Black, Shoot It Blue

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry