• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Clickbait

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Safety

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Beartown

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • The Binge

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Stargirl

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • 365 Days

  • We Are Freestyle Love Supreme

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★