Ryan has logged 184 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daisies

Daisies

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★½
Edit this entry  
09
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Kid from Coney Island

A Kid from Coney Island

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stuck on You

Stuck on You

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry