Ryan has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Let It Shine

Let It Shine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jersey Boys

Jersey Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry