Ryan has logged 25 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Separate We Come, Separate We Go

Separate We Come, Separate We Go

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minutemen

Minutemen

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Playing for Keeps

Playing for Keeps

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lucky One

The Lucky One

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry