Ryan has logged 21 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glory

Glory

1989
×
★★★½
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry