Sort by
  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★

  • Hoop Dreams

    ★★★★

  • The Scheme

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • The River Runner

    ★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Another Earth

    ★★★★

  • Sideways

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Ponyo

    ★★★½

  • The Tree of Life

    ½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½