• Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Jockey

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★

  • On the Count of Three

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • One for the Road

    ★★★★

  • Flee

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Infamous

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Hollywood

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★