RSS feed for Ryan

Ryan has logged 33 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Compliance

Compliance

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry