Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
If Only

If Only

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
29
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Edit this entry