• Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Monster God

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Guava Island

    ★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Wong Ping's Fables 2

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Native Son

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • SSSS.GRIDMAN

    ★★★★

  • Twisted Pair

  • The VelociPastor

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Bert Kreischer: Secret Time

    ★★½

  • Who Is America?

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

  • Burning

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★