• Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★

  • Creation Stories

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Nian

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Clown

  • The Ripper

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Making The Irishman

  • Live In San Francisco '16

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • Our Midnight

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Stolen Kids

  • Unsolved Mysteries: Lady in the Lake

  • Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • Soul

    ★★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Notturno

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Undergods

    ★★★½

  • High Score

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

  • Strasbourg 1518

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • Unsolved Mysteries: Mystery on the Rooftop

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Ratty

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Out

    ★★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Chunky Shrapnel

  • Cowboys

    ★★★★

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★★

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★★

  • Playdate with Destiny