Sort by

Ryan has logged 19 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Elaine Stritch: Shoot Me

Elaine Stritch: Shoot Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Moon

Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Equus

Equus

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry