RSS feed for Ryan

Ryan has logged 27 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Empire Records

Empire Records

1995
×
Edit this entry  
06
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★½
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry