• Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jackass 4.5

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Thing from the Factory by the Field

  • We Own This City

    ★★★½

  • The 9th Annual On Cinema Oscar Special

  • RRR

    ★★★★

  • The Wendy Kerby Valentine’s Day Special

  • Kimi

    ★★★½

  • Kidz Klub!

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • New York Ninja

  • No Time to Die

    ★★

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • Benediction

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Babi Yar. Context

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • A Chiara

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Acts of Love

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • Exterminate All the Brutes

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Small Axe

  • City So Real

    ★★★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Of Fish and Men

    ★★

  • The Road Up

    ½

  • Striding Into the Wind

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • The Special

    ★★½

  • Mama Gloria

  • For Madmen Only: The Stories of Del Close

    ½

  • Belushi

    ★★

  • Becoming Mona

    ★½

  • Darkness in Tenement 45

    ½

  • A Rose in Winter

  • Red, White and Blue

    ★★★★