Sort by

Ryan has logged 119 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Room

The Room

1972
×
Edit this entry  
09
Little Stabs at Happiness

Little Stabs at Happiness

1963
×
Edit this entry  
09
Bridges-Go-Round

Bridges-Go-Round

1958
×
Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Yard Work Is Hard Work

Yard Work Is Hard Work

2008
×
Edit this entry  
30
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost Book Found

Lost Book Found

1996
×
★★★★
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
01
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
26
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry