• Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★★★

  • The Bubble

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • Projections

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★★

  • Bigbug

  • Against the Ice

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • The Privilege

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Home Team

    ★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Brazen

    ½

  • The Wasteland

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Embers

    ★★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Olaf Presents

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The Audition

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Last Man Down

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Injustice

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★