Sort by

RyansReviews has logged 616 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guilty of Romance

Guilty of Romance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
All Star Superman

All Star Superman

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superman/Batman: Apocalypse

Superman/Batman: Apocalypse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Superman/Batman: Public Enemies

Superman/Batman: Public Enemies

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark

The Dark

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry