• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Homunculus

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Red Dot

  • WandaVision

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★

  • Zog and the Flying Doctors

    ★★

  • The Ripper

    ★★

  • The Call

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • The Empty Man

    ★★★★★

  • Cadaver

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Run

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Ghosts of War

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Night Clerk

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★

  • His House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

    ★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★

  • VFW

  • Rambo: Last Blood

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Batman: Hush

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★