• Barbie

    ★★★★★

  • Babylon

  • Maid in Malacañang

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

  • The Adam Project

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Rabid

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Respect

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Awake

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Sweet & Sour

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★