Sort by

Ryán has logged 70 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry