• The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Eternals

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Ice Road

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Exterminate All the Brutes

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★