Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
20
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★
Edit this entry  
13
'Twas the Night

'Twas the Night

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
11
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★½
Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★½
Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry