Ryan has logged 33 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Pawn Sacrifice

Pawn Sacrifice

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
Edit this entry  
26
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
½
Edit this entry  
15
The Visit

The Visit

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max Beyond Thunderdome

Mad Max Beyond Thunderdome

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★½
Edit this entry  
10
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★½
Edit this entry  
07
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★½
Edit this entry  
03
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mr. Peabody & Sherman

Mr. Peabody & Sherman

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Edit this entry