Sort by

Ryan has logged 31 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fired Up!

Fired Up!

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

Marvel One-Shot: A Funny Thing Happened on the Way to Thor's Hammer

2011
×
Edit this entry  
04
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Edit this entry  
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
13
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry