• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Palm Trees and Power Lines

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Framing Agnes

    ★★★★

  • Living

    ★★★½

  • A Love Song

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Night Teeth

  • Antlers

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Old

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Boogie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Jockey

    ★★★½

  • The Blazing World

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★½

  • Try Harder!

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★½