Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dark Star

Dark Star

1974
×
Edit this entry  
07
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Starman

Starman

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
Edit this entry  
27
High Ground

High Ground

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alan Partridge: Alpha Papa

Alan Partridge: Alpha Papa

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★½
Edit this entry  
08
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★
Edit this entry