Richard has logged 306 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Waiting...

Waiting...

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
Christmas Icetastrophe

Christmas Icetastrophe

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A.C.O.D.

A.C.O.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
What Women Want

What Women Want

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
National Lampoon's Van Wilder

National Lampoon's Van Wilder

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cuban Fury

Cuban Fury

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nurse Betty

Nurse Betty

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
Read the review Edit this entry  
12
10 Years

10 Years

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Abyss

The Abyss

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Classic Albums: Def Leppard - Hysteria

Classic Albums: Def Leppard - Hysteria

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encino Man

Encino Man

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Money Train

Money Train

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hysteria: The Def Leppard Story

Hysteria: The Def Leppard Story

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry