Richard has logged 33 entries for films during February 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tommy Boy

Tommy Boy

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Boat That Rocked

The Boat That Rocked

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vertical Limit

Vertical Limit

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
With Honors

With Honors

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry