Richard has logged 22 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
An Officer and a Gentleman

An Officer and a Gentleman

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blow

Blow

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Pledge

The Pledge

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry