Sort by

Richard has logged 34 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Interview

The Interview

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BASEketball

BASEketball

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Watchmen

Watchmen

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry