Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Quarantine 2: Terminal

Quarantine 2: Terminal

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
The Beach House

The Beach House

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Transformers

Transformers

2007
×
Edit this entry  
04
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Edit this entry  
03
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Django

Django

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★★
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
04
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★
Edit this entry  
02
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★
Edit this entry  
13
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elysium

Elysium

2013
×
★★½
Edit this entry  
06
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Edit this entry