• Old

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Midsommar

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Us

  • Bohemian Rhapsody

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Bao

    ★★★½

  • A Quiet Place

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Okja

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • La La Land

  • Paterson

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Inside Out

  • John Wick

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • As Above, So Below

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Django Unchained

  • Skyfall

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★★

  • Paranormal Activity 3

    ★★★

  • Attack the Block

    ★★★★

  • The Social Network

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Shutter Island

  • Inglourious Basterds

  • The Dark Knight

  • Paranormal Activity

    ★★★½

  • Casino Royale

    ★★★½

  • Sympathy for Lady Vengeance

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Oldboy

    ★★★