RSS feed for ryle
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Marcy Learns Something New

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Metamorphosis

    ★★½

  • The Same People

    ★★★★

  • 101 Butterflies

    ★★★½

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★★½

  • Judy Free

    ★★★★

  • Here, Here

    ★★★★½

  • Spid

    ★★★½

  • Tokwifi

    ★★★★½

  • The Woman and The Gun

    ★★½

  • Cleaners

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★★½

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • The Shoemaker

    ★★★★

  • Girly Is In Control of His Life

    ★★★½

  • Connecting

    ★★★

  • In Between Spaces

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Edward

    ★★★★

  • Iska

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Quezon's Game

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Frankie

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Wonder Park

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Eerie

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Nakorn-Sawan

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Darkest Minds

    ★½

  • Suburban Birds

    ★★★★½

  • Nursery Rhymes

    ★★★½