• Indiana Jones 5

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Power

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Nobody

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Meander

    ★½

  • Run

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Unhinged

    ★★★

  • Black Water: Abyss

    ★½

  • Ava

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

  • The Rhythm Section

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Yummy

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Perfect Nanny

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★

  • The Vigil

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★