• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Armenia Uncovered

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Bird Island

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Polar

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Starfish

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Exterior/Night

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★