Ryrythemovieguy has logged 45 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Trump vs the Illuminati

Trump vs the Illuminati

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bobbleheads: The Movie

Bobbleheads: The Movie

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Clapper

The Clapper

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
Read prior review Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Willow

Willow

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Stand In

The Stand In

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Fatman

Fatman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamlet 2

Hamlet 2

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry