Ryrythemovieguy has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
F9

F9

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

Patton Oswalt: Werewolves and Lollipops

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Baby Bedlam

Baby Bedlam

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loqueesha

Loqueesha

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Game of Death

Game of Death

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ass Backwards

Ass Backwards

2013
×
Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gamer

Gamer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1980
×
Read the review Edit this entry  
02
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry