Ryrythemovieguy has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Deadly Lessons

Deadly Lessons

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Edit this entry  
16
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clifford

Clifford

1994
×
Read the review Edit this entry  
10
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Arlo the Alligator Boy

Arlo the Alligator Boy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry