Sort by

Ryster has logged 187 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Billy Connolly: The Sex Life of Bandages

Billy Connolly: The Sex Life of Bandages

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
Roger Waters: Us + Them

Roger Waters: Us + Them

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Judy

Judy

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Housing Problems

Housing Problems

1935
×
★★★
Edit this entry