Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Head of the Family

Head of the Family

1996
×
★★
Edit this entry  
24
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spring Break

Spring Break

1983
×
★★½
Edit this entry  
19
Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

Power of Grayskull: The Definitive History of He-Man and the Masters of the Universe

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Don't Answer the Phone!

Don't Answer the Phone!

1980
×
★★★
Edit this entry  
18
Short Night of Glass Dolls

Short Night of Glass Dolls

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
The Stepfather

The Stepfather

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Bloodstained Shadow

The Bloodstained Shadow

1978
×
★★★
Edit this entry  
12
The Baby

The Baby

1973
×
★★★
Edit this entry  
12
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★½
Edit this entry  
09
So Sweet... So Perverse

So Sweet... So Perverse

1969
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Trouble with Harry

The Trouble with Harry

1955
×
★★★
Edit this entry  
08
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★
Edit this entry  
05
Hardbodies

Hardbodies

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Knife of Ice

Knife of Ice

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Tentacles

Tentacles

1977
×
½
Edit this entry  
30
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Girls Nite Out

Girls Nite Out

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
22
What Have They Done to Your Daughters?

What Have They Done to Your Daughters?

1974
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Void

The Void

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
The Iguana with the Tongue of Fire

The Iguana with the Tongue of Fire

1971
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
Anthropophagous

Anthropophagous

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Initiation

The Initiation

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
It's Alive III: Island of the Alive

It's Alive III: Island of the Alive

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
David Spade: Nothing Personal

David Spade: Nothing Personal

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Death Walks at Midnight

Death Walks at Midnight

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Vampire Circus

Vampire Circus

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Death Walks on High Heels

Death Walks on High Heels

1971
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Death Warrant

Death Warrant

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Night of the Lepus

Night of the Lepus

1972
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
A Quiet Place to Kill

A Quiet Place to Kill

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
The Black Belly of the Tarantula

The Black Belly of the Tarantula

1971
×
★★★
Edit this entry  
08
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Edit this entry