• Fire Island

    ★★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • As We Hold Hands

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Black Crab

    ★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Uncharted

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • 2003

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • Intrusion

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cyrano

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • D.P.

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★